Choose a language

Family holidays in Bratislavský kraj

Slovakia

Outdooractive Editors  Verified partner 
Author of this page
LogoOutdooractive Editors
Everything you need for the perfect family vacation in Bratislavský kraj! Sights, leisure activities and accommodation for the whole family await you on this page. We've also collected a number of insider tips for families with smaller children. Have fun exploring!
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails

Great places to visit with the family in Bratislavský kraj

TIK Devínska Nová Ves
Visitor Center · Okres Bratislava IV
TIK Devínska Nová Ves
Turistická informačná kancelária (TIK) oboznamuje turistov o prírodných krásach, pozoruhodnostiach a podujatiach v Mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves. Organizuje výlety, exkurzie, má vlastných sprievodcov. Ponúka široký sortiment propagačných materiálov, cyklomáp, publikácií, spomienkových a darčekových predmetov. Prírodu v okolí Devínskej Novej Vsi možno spoznávať aj na bicykloch, ktoré TIK poskytuje záujemcom vo svojej požičovni.
Snack bar · Okres Pezinok
1
Bufet u Limbašana
Príjemné posedenie cestou na Slnečné údolie
Bratislavský hrad
Fortress · Okres Bratislava I
Bratislavský hrad
Bratislavský hrad, monumentálna stavba týčiaca sa nad Dunajom predstavuje neodmysliteľnú súčasť scenérie Bratislavy.  Týči sa na kopci nad starým mesto a je dobre viditeľný z veľkej diaľky. Svojou dominantnosťou osloví všetkých návštevníkov mesta. 
Church · Bratislava-Staré Mesto
Dóm sv. Martina
Dóm sv. Martina je gotický kostol v historickom centre Bratislavy. Je postavený na pôvodnom románskom kostole. Vnútro kostola vypĺňa neobyčajný reliéf Najsvätejšej trojice. 
Burg Spis -Zipser Burg. eine der größten, sehenswertesten Burgen Mitteleuropas steht in der Slowakei
Info Point · Okres Bratislava II
Trip Reisen 💚 Slowakei Information, Tagesausflüge & Erlebnisse
Slowakei, noch auf der Suche nach Infos zum Urlaubsland, Landkarte, Unterkünfte, Hotel, Ferienhaus, Mietwagen, Tagesausflüge und Highlights des Landes zum Geschichten erzählen.
Gallery · Okres Bratislava IV
Prírodná galéria ŠROT PARK
Galéria Šrot Park predstsavuje umenie vytvorené zo šrotu. Autor Branislav Pokorný stvárňuje zo železného odpadu, tzv. šrotu sochy zvierat v ich skutočnej veľkosti. 
Museum · Okres Malacky
Uhranské múzeum
Uhranské múzeum ponúka návštevníkom možnosť nahliadnúť do histórie Uhorskej a Záhorskej Vsi. Expozícia sa zameriava na históriu od roku 1301 až po súčasnosť. 
Michalská veža, Michalská brána
Museum · Okres Bratislava I
Múzeum zbraní - Michalská veža
Múzeum je venované histórii opevnenia mesta, vystavené sú chladné zbrane, vojenská i turnajová výzbroj. Z najvyššieho poschodia je vchod na ochodzu veže, odkiaľ je výhľad na historickú časť Bratislavy a jej okolie.
Grasalkovičov palác
Monument · Okres Bratislava I
Grasalkovičov palác
V súčasnosti je Grasalkovičový palác sídlom prezidentky Slovenskej republiky. Funkciu Prezidenstkého paláca tvorí od roku 1996. Sídli na Hodžovom námestí v Bratislave. 
Michalská veža, Michalská brána
Monument · Okres Bratislava I
Michalská veža
Medená strecha Michalskej brány predstavuje jeden zo symbolov Bratislavy. Pod bránou sa nachádza Múzeum zbraní, ktoré je venované histórii opevnenia mesta, vystavené sú chladné zbrane, vojenská i turnajová výzbroj. 

Find Great places to visit with the family in neighboring regions

More Great places to visit with the family in the region

Discover more in Bratislavský kraj